Dywany używa się w wielu pomieszczeniach, począwszy od pokoi dziecięcych, przez salony, aż do sypialni. Chronią podłogę oraz zapewniają przyjemne uczucie ciepła, które jest bardzo potrzebne w trakcie zimniejszych miesięcy. Z tego względu zachowanie ich w dobrej kondycji i czystości jest bardzo istotne.
Czyszczenie dywanów na sucho – podstawowe informacje
W trakcie wyboru dywanu należy wybierać sposób miękkich oraz puszystych modeli, jak również gładkich i tkanych na płasko. Dostępnych jest wiele kolorów oraz wzorów, dlatego bez problemu można wybrać idealny model, który urozmaici wnętrze i będzie stanowił końcowy dodatek. Odpowiedni wybór zobowiązuje do dbania o niego, gdyż dywany każdego dnia narażone są na szereg czynników wpływających na ich wygląd oraz jakość. Proszek do prania dywanów to produkt, który trzeba nabyć w pierwszej kolejności, gdyż umożliwia usunięcie zabrudzeń oraz plam. Doświadczenie i prawdziwe życie pokazuje, że nie da się ich uniknąć. Pranie na sucho to absolutny numer jeden, który jest nie tylko szybki i bezproblemowy, ale jednocześnie przynosi doskonałe rezultaty. Czyszczenie zaczyna się od odkurzania, które należy wykonywać kilka razy w ciągu tygodnia. Należy usunąć zanieczyszczenia występujące na powierzchni również przed rozpoczęciem prania na sucho, a w dalszej kolejności trzeba zastosować odpowiedni proszek do prania dywanów.
Jaką rolę odgrywa proszek do prania dywanów?
Proszek do prania dywanów na sucho posiada specjalną formułę, dzięki czemu brud zatrzaskuje się w kryształkach detergentu, które pod wpływem temperatury zaczynają wysychać. W dalszej kolejności wystarczy odkurzyć dywan i cieszyć się czystym i jednocześnie higienicznym wnętrzem. Proszek do prania dywanów może składać się z sody oczyszczonej, która działa w formie składnika aktywnego. Oprócz tego znajdują się w nim środki zapachowe oraz wzmacniacze koloru, dzięki czemu po czyszczeniu prezentuje się on bardzo atrakcyjnie i pięknie pachnie. Należy uważać na silnie działające środki chemiczne, gdyż w ich przypadku zwiększa się ryzyko podrażnienia skóry, a nawet można wywołać alergię. Jest to szczególnie groźne w przypadku pokoi dziecięcych.