Lifestyle Przestrzeń dla Ciebie

Jaki dres będzie najlepszy?

Dres to ubranie, które najczęściej nosimy w domu. Dziś dresy są niezwykle popularne ze względu na ilość czasu, jaki spędzamy w zaciszu domowym. Niektórzy jednak zakładają je na co dzień poza domem, nie przejmując się swoim nieformalnym wyglądem. Jaki dres wybrać, aby służył nam przez długi czas?

Jaki krój dresu wybrać?

To, jaki krój dresu wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji. Różne mamy bowiem wymagania i co innego nam się podoba. Pierwszą istotną kwestią jest to, czy potrzebujemy całego kompletu dresowego (na który składają się najczęściej spodnie oraz bluza), czy wystarczy nam jeden jego element. Wiele osób przy zakupie dresów decyduje się od razu na zakup całego zestawu. W ten sposób nasza stylizacja będzie zawsze spójna. Często bowiem dokupowanie poszczególnych elementów osobno może spowodować chaos w naszej stylizacji. Wielokrotnie nie jesteśmy bowiem w stanie idealnie dopasować na przykład koloru bluzy do koloru spodni. Spójność fasonów również jest bardzo ważną kwestią. W przypadku bluzy dresowej możemy wybrać model wkładany przez głowę lub rozpinany. Tu również bardzo wiele zależy od naszych indywidualnych upodobań. Jeśli przeszkadzają nam wszelkiego rodzaju suwaki, to z pewnością powinniśmy wybrać bluzę wkładaną przez głowę. Bluza z zamkiem błyskawicznym jednak daje dużo swobody, ponieważ w razie zmiany temperatury możemy ją rozsunąć, bez konieczności całkowitego jej zdejmowania. Często bowiem pogoda jest na tyle zmienna, że ciągłe zdejmowanie i wkładanie bluzy przez głowę może być na dłuższą metę dość męczące. Przy bluzie powinniśmy również dokonać wyboru co do kaptura. Pamiętajmy, że kaptur daje nam możliwość osłonięcia głowy w razie deszczu czy nagłego spadku temperatury powietrza. To przez głowę nasz organizm najbardziej się wychładza. Niektórzy jednak nie tolerują kapturów, szczególnie jeśli na bluzę nakładamy jeszcze jedną warstwę odzieży, na przykład kurtkę. Wówczas kaptur rzeczywiście może być nieco problematyczny. Zarówno w przypadku spodni, jak i bluz dresowych, warto zastanowić się, czy przy rękawach oraz nogawkach chcemy mieć ściągacze. Równie ważną kwestią są kieszenie. Nawet jeśli zakładamy nasz dres wyłącznie w domu, mogą one okazać się bardzo przydatne. Wiele osób uważa dresy bez kieszeni za całkowicie niepraktyczne.

Dzianiny dresowe – jaką wybrać?

Równie ważnym aspektem przy wyborze odpowiednich dla siebie dresów jest materiał, z jakiego są one wykonane. Bardzo popularne w ostatnim czasie stają się dzianiny dresowe. Możemy wyróżnić dzianinę dresową pętelkową oraz dzianinę dresową drapaną. Typowe zestawy dresowe produkowane są najczęściej z dzianiny drapanej, która po swojej lewej stronie ma charakterystyczny meszek. Materiał ten jest ciepły i doskonale sprawdza się przy produkcji zarówno spodni, jak i bluz dresowych. Z kolei ubrania produkowane z dzianiny pętelkowej są niezwykłe gładkie i miękkie w dotyku, jednak dużo cieńsze niż te wykonane z dzianiny drapanej. Dlatego też produkuje się z niej najczęściej na przykład bluzki. W przypadku typowych dresów poleca się więc grubszą dzianinę drapaną. Warto zwrócić uwagę na to, czy dzianina, z której wykonany jest dres, który chcemy kupić, zawiera w swoim składzie domieszkę na przykład poliestru. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki takiemu zabiegowi istnieje mniejsze ryzyko, że nasze ubrania skurczą się w praniu, a dodatkowo będą one bardziej odporne na gniecenie się. Poliester sprawi również, że łokcie czy kolana w naszych bluzach i spodniach nie będą charakterystycznie wypchane, co nie wygląda zbyt estetycznie.